بهترین سنگ برای راه پله ساختمان چیست؟

بهترین سنگ برای راه پله ساختمان چیست؟

ما در کالاساخت گرانیت را بهترین سنگ برای پله می دانیم. اما این موضوع که رنگ گرانیت تیره است و تنوع در آن تقریبا صفر است می تواند انتخاب آن را مشکل سازد. بنابراین سعی می کنیم بر اساس اولویتی که در این متن به آن می پردازیم، بهترین سنگ های پله را به ترتیب ماندگاری و کیفیت معرفی کنیم. نکته اینجاست که برای انتخاب سنگ پله باید ابتدا رنگ سنگ و سلیقه مشتری مشخص شود. سنگ های پله می توانند در سه رنگ اصلی مشکی، کرم و سفید اجرا شوند که در دسته بندی هر یک به معرفی بهترین ها خواهیم پرداخت.

بهترین سنگ پله مشکی

– گرانیت مشکی

محکمترین و مقاوم ترین سنگ برای راه پله مشکی متعلق به معادن تویسرکان و نطنز است. این سنگ ها با دوام ترین پله ها را خواهند داشت و البته قیمت بالایی نیز دارند. پس اگر به دنبال سنگ مشکی پله هستیم و توان پرداخت مبلغ آن را داریم بهترین گزینه گرانیت ها هستند.

– لاشتر

رنگ سنگ لاشتر تقریبا مشکی رو به ذغالی است. از نظر جنس و کیفیت نسبت به گرانیت ضعیف تر بوده اما در بین تمام مرمریت های مشکی حرف اول را می زند. بنابراین اگر به دنبال سنگ پله مشکی به جز گرانیت هستید و از طرفی رنگ و طرح خاص و منحصر بفرد در نظر دارید بهترین انتخاب سنگ لاشتر می شود.

– مشکی نجف آباد

یکی از زیباترین سنگ های مشکی، مرمریت مشکی سنگ نجف آباد است. این سنگ زمینه کاملا مشکی همراه با خطوط سفید داشته و می تواند راه پله ای جذاب را خلق سازد. سنگ نجف آباد به دلیل جنس مرمریت و رگه های زیبایی که دارد به عنوان سنگ پله داخلی معرفی می گردد.

بهترین سنگ برای راه پله ساختمان چیست؟
بهترین سنگ برای راه پله ساختمان چیست؟

بهترین سنگ پله کرم

سنگ های مرمریت در رنگ کرم تنوع زیادی دارند. پرطاووسی، اداوی، آباده، خوی، دهبید و … از معروف ترین آن ها به شمار می آیند. انتخاب هر یک از سنگ های بالا به بودجه در نظر گرفته شده و سلیقه شخص مالک بستگی دارد. برخی از این سنگ ها فقط برای محیط داخل و برخی مانند دهبید می توانند برای پله بیرونی نیز استفاده گردند.

بهترین سنگ پله سفید

– چینی

مقاوم ترین و ماندگارترین سنگ سفید پله، از جنس چینی می باشد. معروف ترین معادن سنگ چینی ایران، الیگودرز، ازنا، سیرجان، قروه، نیریز و لایبید هستند. این مدل سنگ ها دارای زمینه تماما سفید و همراه با خطوط و شال های طوسی هستند که می توانند زیبایی خارق العاده ای را به راه پله هدیه دهند. نکته اینجاست که سنگ پله سفید مقاوم برای محیط بیرون باید از جنس چینی انتخاب شود؛ چرا که تراکم و جنس فوق العاده محکمی داشته و ماندگار است.

– هرسین

یکی از مرمریت های معروف و مقاوم کشور سنگ مرمریت هرسین است. سنگ پله هرسین می تواند به عنوان محکمترین سنگ پله مرمریت ها معرفی گردد که می توانیم در راه پله های داخلی و بیرونی از آن بهره مند شویم. ناگفته نماند که قیمت سنگ هرسین نسبت به تمامی مرمریت های دیگر بالاتر است.

کلام آخر و جمع بندی

ما در کالاساخت بهترین سنگ راه پله را گرانیت می دانیم. بعد از آن می توانیم به معرفی چینی ها و کریستال ها نیز برویم. در واقع راه پله ساختمان اعمم از داخلی و بیرونی اگر از این سه جنس سنگ انتخاب شوند ماندگار و همیشگی خواهند بود. اما اگر بنا به دلایل بسیاری انتخابمان سنگی به جز گرانیت و کریستال بود باید به ترتیب معرفی سنگ ها اولویت خود را مشخص کنیم. اگر سنگ مشکی در نظر داشتیم بهترین سنگ را گرانیت و سپس لاشتر و مشکی نجف آباد در نظر بگیریم. برای سنگ های کرم و سفید هم بسته به شرایط آب و هوایی، میزان تردد روی پله و بودجه در نظر گرفته شده می توانیم بهترین را انتخاب کنیم. حال در این میان چشم انداز کالاساخت این است که بتواند سنگ طبیعی ساختمانی را به سراسر کشور ارسال نماید.

در کالاساخت باور داریم که خرید اینترنتی مطمئن، نیازمند فروشگاه معتبری است که بتواند محصولات را با بهترین کیفیت، کمترین قیمت و در کوتاه ترین زمان برای مشتریان خود ارسال کند. یکی از بزرگترین دغدغه ها برای خرید غیر حضوری سنگ، امکان برگشت محصول است که در کالاساخت این دغدغه بطور اصولی رفع شده است و امکان بازگشت کالا وجود دارد. این موضوع می تواند دست ما را برای خرید اینترنتی سنگ باز بگذارد. همچنین حضور مشاوران با تجربه در این مجموعه می تواند راهنمای صادق و کاملی باشد که بتواند کاربری درست و اشتباه هر سنگ را به شما نشان دهد. ما می توانیم هر سنگ ساختمانی را بدون واسطه مستقیم از کارخانه به پروژه ارسال داشته باشیم و از نظر کیفیت، سالم کار کردن و نازل ترین قیمت می توانیم در قطب سنگ ایران، یعنی اصفهان مدعی باشیم.

منبع: کالاساخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *