آموزش نگهداری ماشین ظرفشویی

آموزش نگهداری ماشین ظرفشویی

آموزش نگهداری ماشین ظرفشویی

اگر دوست ندارید که کوهی از ظروف کثیف و چرب را ساعت ها با دست بشویید پس در نگه داری ماشین ظرفشویی خود خیلی دقت کنید و نکات ذکر شده را جدی بگیرید .با ما همراه باشید.

اگر دستگاه ظرفشویی تان را به درستی نگهداری کنیدواقدامات لازمی  از جمله رسوب زدایی و جرم گیری از آن پس از مدت زمان خاصی صورت گیرد، کارایی و بازدهی آن افزایش خواهد یافت و عمر دستگاه ظرفشویی نیز بیشتر خواهد شد و کاربران دیرتر مجبور به تعویض آن خواهند بود.

ظرف ها را درست داخل ماشین ظرفشویی بچینید که به سبدهای ماشین آسیبی وارد نشود. ببینید فاصله سبدها از دو طرف یکسان باشد.

قطعات بزگ مثل تخته خرد کن و ماهی تابه را در بغل ها بگذارید و همچنین در سبد پایینی چون نمی گذارد که آبپاش بچرخد چاقوها را به خاطر رعایت نکات ایمنی رو به پایین گذارید و بقیه قاشق چنگال ها را رو به بالا بگذارید تا خوب تمیز بشوید.

اگر پوشش پلاستیکی سبدها کنده بشود نهایتا فلز زیر آن زنگ می زند.

آموزش نگهداری ماشین ظرفشویی
آموزش نگهداری ماشین ظرفشویی

جرم گیری ماشین ظرفشویی:

جرم گیری ماشین ظرفشویی در چند مرحله و به وسیله موادی مانند جرمگیرهای مخصوص، قرص نمک و یا ژل ماشین ظرفشویی صورت می گیرد به یاد داشته باشید استفاده از قرص نمک و یا مواد جرمگیر ماشین ظرفشویی کمک بزرگی به بهبود عملکرد این دستگاه ها می کنند فقط از قرص نمک مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید. در صورت امکان و وجود، اگر که برند ماشین ظرفشوییتان قرص ماشین ظزفشویی با برند خودش را تولید کرده است از همان قرص با همان برند استفاده کنید.

همچنین فقط از پودر مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده شود جهت خشک شدن هرچه بهتر ظروف می توانید پس از پایان کار شستشوی آن ها توسط دستگاه، درب آن را به مدت حداقل ده دقیقه باز بگذارید. البته این کار موجب بو نگرفتن ماشین ظرفشویی نیز می شود. به ازای هر دوبار شستشو، یک بار اقدام به تمیز کردن فیلترهای دستگاه کنید.

فضای داخلی را پاک نموده و گندزدایی و بوزدایی کنید.

بیش از حد دستگاه را پر نکنید.

قطعات آسیب دیده را تعمیر نمایید.

آموزش نگهداری ماشین ظرفشویی
آموزش نگهداری ماشین ظرفشویی

باقیمانده های مواد غذایی و یا شیشه های شکسته شده یا خرده استخوان در ناحیه پمپ می تواند منجر به بروز مشکلات جدی در فیلتر و پروانه دستگاه شود بررسی کنید که چفت درب نشتی نداشته باشد و درب تاب بر نداشته باشد.

اگر هر کدام از ظروف را در جای مخصوص خودشان قرار ندهید جریان آب به طور مناسبی روی آنها اسپری نمی شود و حتی ممکن است ظروف بزرگ تر سد راه آب رسانی به دیگران شود.

پودر زیادی ممنوع! زیاد پودر نریزید استفاده بیش از حد از شوینده های ماشین ظرفشویی موجب ایجاد خراشیدگی روی ظروف شیشه ای می شود. برای اینکه در مصرف آب و برق صرفه جویی کنید ظرف ها را با سرعت معمولی بشویید و از برنامه های سنگین استفاده نکنید.

ماشین را به طور كامل پر كنید روشن کردن ماشین در حالیکه فقط تا نیمه پرشده دشمن صرفه جویی است و بی جهت آب و برق را هدر می دهد.

برای اینکه بیشترین بهره را از ماشین‌ظرفشویی ببرید، ظروف را در جهت افشانه آب در آن بچینید و دهانه لیوان و فنجان‌ها را به سمت پایین قرار دهید.

کلمات کلیدی سئو سایت : آموزش نگهداری ماشین ظرفشویی,جلوگیری از خرابی ظرفشویی,نگهداری ظرفشویی,آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی,آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *