آموزش نگهداری کولر گازی

آموزش نگهداری کولر گازی

آموزش نگهداری کولر گازی

کولرگازی چیست؟ برای چه مناطقی با چه اب و هوایی مناسب تر است؟

دلیل استفاده روز افزون از کولر گازی بجای کولر ابی چیست؟ در ابتدا شما را با این دستگاه اشنا می کنیم.

دستگاهی است که با تبدیل گاز به مایع و مایع به گاز تولید سرما می کند این دستگاه کل گرما را جذب کرده و هوای سرد تولید می کندو باعث خنک شدن محیط اطراف خود می شود.

چرا کولر گازی برای مناطق شرجی مناسب تر است؟ زیرا این کولر برخلاف کولر ابی تولید رطوبت نمی کند.

در شروع هر فصل سرمایش، درزگیری بین کولر گازی و فریم پنجره را بازرسی کنید تا از اتصال آن با بدنه فلزی کولر گازی اطمینان حاصل کنید. رطوبت می ­تواند به این درزگیر آسیب رسانده و باعث ­شود تا هوای سرد از محیط خانه خارج شود .

آموزش نگهداری کولر گازی
آموزش نگهداری کولر گازی

استفاده از کولرهای گازی به عنوان جایگزین کولرهای آبی می‌تواند مانع ورود آلودگی از محیط خارج به داخل ساختمان شود زیرا نباید مانند کولر ابی بیرون از فضای داخل خانه نصب شود و علاوه بر این هوای داخل نیز مورد تصفیه قرار می گیرد .

کولر گازی هم نباید مانند سایر وسایل برقی نوسانات برق داشته باشد پس حتما برای حفظ  وسایل برقی می بایست از محافظ استفاده نمود .

برای عوض کردن حالت سرمایش و گرمایش  دستگاه می بایست ابتدا آن را خاموش نموده سپس تنظیم کرده و روشن نماییم .

کولرگازی را با قدرت تمام و تمام وقت روشن نگذارید

برای نصب کولرگازی پنل را  نزدیکی سقف نصب نکنید و کمی (حدود 40تا50سانت) پاتیین تر از سقف نصب کنید اینکار باعث افزایش تاثیر گذاری جریان هوای خنک در سطح می شود بهتر است برای نصب از افراد متخصص کمک بگیرید و خودتان در صورت نداشتن مهارت نصب اقدام به اینکار نکنید .

اگر می خواهید عملکرد کولر گازی افزایش یابد باید هر 30 روز  یکبار فیلترهای انرا بشویید اینکار باعث تصفیه هوای داخل اتاق نیز می شود .

اگر در منزل هم کولر ابی دارید هم کولر گازی ، نگذارید همزمان باهم کار کند زیرا کولر آبی رطوبت تولید کرده و برعکس کولر گازی رطوبت جذب می کند که این کار موجب افزایش مصرف اب و انرژی در نتیجه افزایش هزینه ها خواهد شد و علاوه بر  این رطوبت برای کولر گازی خوب نیست.

آموزش نگهداری کولر گازی
آموزش نگهداری کولر گازی

توجه نمایید پنل داخلی کولر گازی نباید را در مجاورت بخاری و سایرسیستم های سرمایش و گرمایشی یا سایر رطوبت ساز ها دیگر نصب شوند .

جهت اطمینان از کم نشدن گاز کولرگازی، حتما آنرا سالیانه به کمک افراد متخصص سرویس نمایید. زیرا کم شدن گاز کولر، باعث صدمه شدید کمپرسور کولرگازی می شود .

کوولر گازی را باید سالیانه سرویس نموده تا گاز ان کم نشده و به دستگاه شماصدمه وارد نشود. اینکار را افراد متخصص انجام خواهد داد .

اگر احساس کردید از قدرت کولر گازی کم شده و یا باد گرم می دهد ،سریعا آنرا خاموش کرده و با تعمیرکار تماس حاصل فرمایید .

الو تعمیر کار با داشتن متخصصان و افراد آموزش دیده و حرفه ای مشکلات و تعمیرات کولر گازی شما را به بهترین نحو ممکن و در سریع ترین زمان انجام می دهد.

کلمات کلیدی سئو سایت : آموزش نگهداری کولر گازی,جلوگیری از خرابی کولر گازی,نگهداری کولر گازی,آموزش تعمیر کولر گازی,آموزش تعمیر اسپیلت,تعمیر اسپیلیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *