تعمیر یخچال

تعمیر یخچال

تعمیر یخچال، یک تخصص است.

یخچال فریزر عمومأ یکی از پرکاربرد ترین و مهم ترین وسیله منازل ما است.در واقع یکی از اساسی ترین لوازم منزل است و شاید زندگی بدون آن برای ما بسیار سخت باشد. این وسایل از زمان‌های قدیم تاکنون تغییرات بسیاری را به خود دیده‌اند. تعمیر یخچال هم علمی است که مدام در حال به روز شدن است. با پیشرفت تکنولوژی هر روز شاهد به بازار آمدن مدل جدیدی از یخچال‌ها هستیم. یکی از برندهای بزرگ و با کیفیت یخچال، یخچال ساید بای ساید سامسونگ است که ویژگی‌های منحصر به فردی دارد.

هر یخچال دارای چهار بخش مهم و اساسی هستند که نقش مهمی در عملکرد یخچال دارند.کمپرسور، اواپراتور،کندانسور، ترموستات چهار بخش اساسی این دستگاه دوست داشتنی هستند.

کمپرسور از دو قسمت تشکیل شده است که هر دو قسمت درمحفظه‌ای فولادی قرار دارند. کندانسور قسمتی از سیستم است که تقریبأ وظیفه خنک سازی و تبدیل بخار به مایع را بر عهده دارد.ترموستات هم وظیفه قطع و وصل جریان برق به کمپرسور را برعهده دارد. خرابی درهر یک از دستگاه‌های فوق، باعث به وجود آمدن مشکلات متعددی می شود. نقص یا خرابی هر بخش نشانه‌هایی دارد،مثلأ در صورت خرابی کمپرسور ممکن است صدای آن از حالت طبیعی خارج شودو از سرمای داخل یخچال کاسته شود.

تعمیرکار یخچال
تعمیرات یخچال

روزی که یخچال منزل و خانه ما عیب و نقصی پیدا کند،ممکن است به فکر تعمیر آن بیافتید. ولی دست نگه دارید، تعمیر یخچال کار ساده‌ای نیست. به تخصص ، تجربه و مهارت نیاز دارد. تعمیر اشتباه تنها کار را بدتر می کند و خسارت مالی را افزایش می دهد.

تعمیرات یخچال فریزر یک علم است. یادگیری و دانستن آن نیاز به تخصص و تجربه‌های متعدد دارد. برای تعمیرات انواع یخچال‌ها باید در قدم اول بخش‌های مختلف یخچال را بشناسید و روابط آنها با یکدیگر را به خوبی بدانید. از عملکرد آنها آگاهی پیدا کنید. این تازه اول راه است. خطراتی که در تعمیر اشتباه یک دستگاه وجود دارد ممکن است خسارت جانی هم در پی داشته باشد.

برای تعمیر یخچال باید با بخش‌های مختلف آن هم آشنا باشید. چرا که لازمه‌ی استارت تعمیرات یخچال است. یخچال دارای دو بخش سیستم خنک کننده و بدنه می باشد. هرکدام از این بخش‌ها هم اجزای مربوط به خود را دارند.

در حال حاضر شناخت مدل و تکنولوژی یخچال‌ها هم در تعمیرات آنها نقش اساسی دارد. چرا که هر شرکت و برندی از تکنولوژی خاصی برای یخچال استفاده می کند. آیا وقت و انرژی یادگیری همه این مسائل را برای تعمیر یخچال خود دارید؟ نگران نباشید. شرکت ما با داشتن سابقه، تخصص و تجربه فراوان در کنار شماست. ما در هفت روز هفته پاسخگوی نیاز شما برای تعمیر یخچال در تهران می باشیم. شما تنها با یک تماس می توانید درخواست خود را اعلام کنید تا متخصصان ما که همگی با تجربه و سابقه فنی هستند در محل حاضر شده و تعمیرات را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهند.

کیفیت قطعات یخچال فریزر هم از دغدغه مهم مشتریان است. چرا که استفاده از قطعات معیوب تنها کار را بدتر می کنند و ممکن است خسارت را بیشتر کند. شرکت ما با در نظر گرفتن دغدغه شما مشتریان عزیز و بزرگوار تعمیرات خود را با محصولات و قطعات با کیفیت انجام می دهد.

تعمیر یخچال در تهران

راهکارهایی برای شما

ما برای اینکه یخچال شما کمتر آسیب ببیند راهکارهایی ارائه می‌دهیم. این راهکارها عبارتند از :

  • به فضای پشت یخچال دقت کنید. فضای پشت آن باید حداقل بیست سانتی متر با دیوار فاصله داشته باشد. لوله‌های پشت یخچال را سالی دو بار گردگیری کنید.
  • از باز و بسته کردن بی مورد یخچال خودداری کنید.
  • از قرار دادن وسایلی که ضرورتی ندارند بپرهیزید. زیرا این کار باعث مصرف بیشتر انرژی می‌شود.
  • یخچال‌ها را در محلی که گرم نمی‌شوند قرار دهید. مراقب باشید که یخچال در کنار وسایل گرمایشی قرار نگیرد.
  • پیشنهاد می‌شود ترموستات فریزر بین پانزده تا هجده درجه زیر صفر و ترموستات یخچال بین سه تا چهار درجه بالای صفر تنظیم گردد.
  • در صورت شنیدن صداهای مختلف، دیدن مشکلاتی نظیر عدم کار کردن یخچال، حتمأ با متخصصان تماس بگیرید و از تعمیر یخچال خودداری کنید.
  • در صورتی که یخچال را جا به جا می‌کنید، حداقل دو ساعت بعد جا به جایی آن را به برق وصل کنید.

با رعایت موارد بالا عمر یخچال خود را بیشتر کنید. توجه داشته باشید که تعمیر یخچال ساید یا فریزر یک تخصص و یک کار فنی است. آن را به کاردان و متخصص بسپارید.

شرکت ما با سابقه طولانی در زمینه تعمیرات انواع یخچال و تعمیرات یخچال ساید آماده ارائه خدمات متنوعی در این زمینه است. در صورت مشاهده هر گونه مشکل می‌توانید با ما تماس بگیرید. متخصصان و افراد آموزش دیده ی ما در سریع ترین زمان ممکن، به حل مشکل شما اقدام می‌کنند.

ما در شهر تهران همیشه در دسترس شما مشتریان عزیز هستیم. در صورت مشاهده هر گونه مشکلاتی نظیر خرابی فن، عدم روشن شدن دستگاه ، ایجاد برفک و … کافی است با ما تماس بگیرید.

تخصص و تجربه دو نکته  مهم و اساسی در تعمیرات یخچال است. بدون داشتن این دو عامل، ممکن است تعمیر یخچال شما درست انجام نشده یا ناقص انجام شود که خب این خود خسارات بعدی ای را به وجود می آورد.

با ما در هر ساعت و هر روز هفته می‌توانید تماس بگیرید. تعمیر و عیب یابی یخچال شما با بهترین کیفیت و قیمت مناسب توسط متخصصان با تجربه ی ما انجام خواهد شد.

تعمیر ساید بای ساید
تعمیر ساید

تعمیرات یخچال فریزر یک علم است. یادگیری و دانستن آن نیاز به تخصص و تجربه‌های متعدد دارد.

برای تعمیرات انواع یخچال‌ها باید در قدم اول بخش‌های مختلف یخچال را بشناسید و روابط آنها با یکدیگر را به خوبی بدانید. از عملکرد آنها آگاهی پیدا کنید. این تازه اول راه است. خطراتی که در تعمیر اشتباه یک دستگاه وجود دارد ممکن است خسارت جانی هم در پی داشته باشد.

پیشنهاد می کنیم جهت تعمیرات یخچال فریزر خود به الو تعمیر کار با تکنسین های برجسته اعتماد کرده و تعمیرات خود را به ما بسپارید ما همواره در تلاشیم رضایت شما عزیزان را فراهم آوریم.

در این قسمت شما را با برخی از ارورهای یخچال آشنا میکنیم

ارور یخچال فریزر سامسونگSAMSUNG

یخچال فریزرهای نسل جدید سامسونگ دارای صفحه نمایش دیجیتال هستند  بنابراین اشکلات موجود در عملکرد یخچال به صورت کد نشان داده می شود که کار تشخیص ایراد و تعمیر یخچال را راحت ترو سریع تر می کند.

کدهای خطا ی یخچال سامسونگ سری RB:

5 : خطا در سنسور دما   (قطعه مرتبط سنسور دما / برد کنترل الکترونیکی)

   یخچال فریزر را از برق کشیده و سپس سیم ها و اتصالات سنسور دما را نگاهی بیندازید. اگرسیم ها اتصالات سالم بودند باید سنسور دما تعویض شود در غیراینصورت  یاید برد کنترل الکترونیکی  تعویض گردد.

 D: خطا در سنسور دیفراست (قطعه مرتبط سنسور دیفراست / برد کنترل الکترونیکی)

     یخچال را از برق کشیده و سپس سیم ها و اتصالات سنسور دیفرلست را نگاهی بیندازید.اگرسیم ها اتصالات سالم بودند باید سنسور دیفراست تعویض شود در غیراینصورت  یاید برد کنترل الکترونیکی  تعویض گردد.

E5 : خطا در سنسوردمای محیط(قطعه مرتبط سنسوردمای محیطی / برد کنترل الکترونیکی)

        یخچال را از برق کشیده و سپس سیم ها و اتصالات سنسوردمای محیط را نگاهی بیندازید.اگرسیم ها اتصالات سالم بودند باید سنسوردمای  تعویض شود در غیراینصورت  یاید برد کنترل الکترونیکی  تعویض گردد.

F5 : خطا در سنسوردمای فریزر(قطعه مرتبط سنسوردمای فریزر / برد کنترل الکترونیکی)

        یخچال را از برق کشیده و سپس سیم ها و اتصالات سنسوردمای فریزررا نگاهی بیندازید.اگرسیم ها اتصالات سالم بودند باید سنسوردمای فریزر تعویض شود در غیراینصورت  یاید برد کنترل الکترونیکی  تعویض گردد.

D5 : خطا در سنسور دیفراست فریز(قطعه مرتبط سنسور دیفراست فریزر / برد کنترل الکترونیکی)

        یخچال را از برق کشیده و سپس سیم ها و اتصالات سنسور دیفرلست فریزر را نگاهی بیندازید.اگرسیم ها اتصالات سالم بودند باید سنسور دیفراست  فریزرتعویض شود در غیراینصورت  یاید برد کنترل الکترونیکی  تعویض گردد.

ارور یخچال فریزر ال جی LG

کد خطای  r

مشکل از سنسور یخچال است.

نکات مورد بررسی : تعویض سنسور- مقدار اهم سنسور – سیم های متصل به سنسوربررسی  گردد اگر سالم بود پس مشکل از بردالکترونیکی است – (برق یخچال را قطع کرده وادامه کار را به تعمیرکاران مجاز نمایندگی بسپارید.)

کد خطای d

مشکل از سنسور دیفراست  یا عدم انجام دیفراست است.

 نکات مورد بررسی : خرابی المنت – عملکرد دیفراست – معیوبی سنسور دیفراست
– بررسی مقدار اهم سنسور – بررسی  سیم و سوکت سنسور – تنظیم جای سنسور ودر آخر تعویض برد کنترل الکترونیکی  ( برق یخچال را قطع کرده وادامه کار را به نعمیرکاران مجاز نمایندگی بسپارید.)

توضیح خطا در خاموش شدن کامل دیسپلی : علت این خطا مرتبط است به سنسور محیط 

 نکات مورد بررسی :  خراب شدن و یا قطع شدن سنسور دمای محیط . بررسی مقدار اهم سنسور- در آخر تعویض برد کنترل الکترونیکی ( برق یخچال را قطع کرده وادامه کار را به نعمیرکاران مجاز نمایندگی بسپارید)

کد خطای H

علت این خطا مرتبط است به هیتر المنت –

نکات مورد بررسی : مقدار مقاومت المنت –  تعویض المنت – در آخر تعویض برد کنترل الکترونیکی

کد خطا C

 خطای ارتباط بین برد اصلی و صقحه نمایش (پنل)

نکات مورد بررسی : سیم های ارتباطی- خرابی برد الکترونیکی  

کد خطا a 1

علت این خطا مرتبط است به سنسور داخلی فریزر

نکات مورد بررسی :خرابی سنسور –  مقدار اهم سنسور – سیمهای ارتباطی – و در آخر خرابی برد الکترونیکی

کد خطا a 2

 علت این خطا مرتبط است به سنسور دیفراست

 نکات مورد بررسی:مقدار اهم سنسور – سیم های ارتباطی – تعویض سنسور دیفراست و در آخر مشکل از بردالکترونیک 

کد خطا a 3

مرتبط است به عدم انجام دیفراست و علت آن  خرابی المنت می باشد

توضیح  خاموش شدن کامل دیسپلی – این خطا مرابط است به سنسور محیط 

 نکات مورد بررسی : خرابی و یا قطعی سنسور دمای محیط –  مقدار اهم سنسور – برد کنترل الکترونیکی  

ارور یخچال فریزر آاگ

کد خطای F1

 وجودمشکل در ترموستات – سنسورمربوط به دمای فریزر بوده ودر این حالت 20 دقیقه روشن و 20 دقیقه خاموش می ماند.

نکات مورد بررسی : مقدار اهم سنسور دمای فریزر

کد خطای F2

 وجود مشکل در سنسور اوپراتور فریزر –  برد کنترل الکترونیکی

نکات مورد بررسی : مقدار اهم سنسور اوپراتور – برد کنترل الکترونیکی

کد خطای F3

وجود مشکل در ترموستات یا  سنسور دمای NTC

نکات مورد بررسی :  مقدار مقاومت سنسور – تعویض سنسور – برد کنترل الکترونیکی

کد خطای F4

 وجودمشکل در سنسور اوپراتور یخچال

نکات مورد بررسی مقدار اهم سنسور – سیم های ارتباطی – برد کنترل الکترونیکی

کد خطای  F5

 کمبود سرما

ارور یخچال فریزر بوشBOSCH

E01 یا E1  خطای

وجود مشکل در سنسور دمای یخچال

نکات مورد بررسی :  سنسور دما – سوکت سنسور – تعویض سنسور یخچال

E02 یا E2 خطای

وجود مشکل در سنسور دمای فریزر

نکات مورد بررسی :  سنسور فریزر – تعویض سنسور دمای فریزر

خطای E03 یا E3

وجود مشکل در سنسور دما کشوی داخل یخچال

نکات مورد بررسی : درآوردن  سنسور کشوی داخل یخچال و جااندازی مجدد

 

E05 یا E05خطای  

وجود مشکل درسنسور دما در قسمت دیفراست یخچال

نکات مورد بررسی : سنسور دما – سرویس کامل یخچال

   (خطای خطرناک و هزینه بر)E10خطای  

معیوب شدن ماژول برد اصلی یخچال

نکات مورد بررسی : قطع هرچه سریعتر برق یخچال

E11 خطای

وجود مشکل در ماژول برد اصلی دیسپلی یا نمایشگر

نکات مورد بررسی : تعویض و تعمیر این قطعه تخصصی بود وکار را به متخصصن بسپارید.

E15 خطای

وجود مشکل در سنسور محیطی یخچال

نکات مورد بررسی :بررسی نمایشگر یخچال (سنسور محیطی به نمایشگر  یخچال متصل بوده و دمای محیط را نمایش میدهد؛ بنابراین ممکن است دمای محیط یخچال در نمایشگر نمایش داده نشود یا اشتباه نمایش داده شود.)

E20 خطای

وجود مشکل بین برد الکتریکی اصلی یخچال  و برد اصلی نمایشگر یخچال

نکات مورد بررسی : نمایشگر یخچال

E21 خطای

وجود خطا در ارتباط مابین برد الکتریکی اصلی و یخساز یا دیسپنسر آب

نکات مورد بررسی :عملکرد  دیسپنسرآب یا یخساز

F1 خطای

وجودمشکل در سنسور فریزر

نکات مورد بررسی : تعویض سنسور فریزر

F3 خطای

وجود مشکل در یخ زدایی یا سیستم دیفراست (گرم بودن فریزر)

نکات مورد بررسی : سنسور دیفراست – المنت و ترموفیوز

R1 خطای

وجود مشکل در سنسور یخچال

نکات مورد بررسی : تعویض حسگر یخچال

RT خطای

وجود مشکل در سنسور محیطی Environmental sensor

نکات مورد بررسی : تعویض سنسورمحیطی

خطای D1

وجود مشکل در سنسور دیفراست

نکات مورد بررسی : سنسور دیفراست

DF خطای

وجود مشکل در کلید فریزر

نکات مورد بررسی : تعویض دکمه درب فریزر

EF خطای

وجود مشکل در سیستم سنسور شمارنده آب

نکات مورد بررسی : لوله آب ورودی به یخچال – فیلترآب

ET خطای

خراب شدن کلید یخساز یخچال

نکات مورد بررسی :تعویض کلیدیخساز

 

EU خطای

وجود مشکل در کلید روشن و خاموش کردن یخساز

          نکات مورد بررسی :بازکردن یخساز یخچال – تعویض دکمه

ES خطای

خراب شدن کلید یخ ریز یخچال

نکات مورد بررسی :جداکردن محفظه ی یخ ریز

EA خطای

وجود مشکل در موتور یخساز

             نکات مورد بررسی : تعویض موتور یخساز

EG خطای 

معیوب بودن شیر برقی یخچال

گارانتی

الوتعمیرکار بعد از تعمیر لوازم خانگی شما به شما گارانتی ۱۸۰روزه خواهد داد و در این زمان چنانچه لوازم خانگی شما از همان موارد قبلی مشکلی پیدا کند بصورت رایگان تعمیر خواهد شد.

رضایت مشتری

ما در الو تعمیرکار همواره در تلاشیم رضایت شما عزیزان را فراهم آوریم و رضایت مشتری از هر چیزی برای ما با ارزش تر است و امیدواریم برای شما هم تعمیرکار خوبی باشیم.

 

پشتیبانی

تیم پشتیبانی و تکنسین های ما در الو تعمیرکار از ساعت 9 الی 23 آماده پاسخگویی به شما عزیزان میباشیم، از طریق تلفن های تماس و فرم درخواست تکنسین با ما در ارتباط باشید.

تکنسین

به محض اینکه درخواست تکنسین خود را در الوتعمیرکار ثبت کنید ، بهترین متخصص تکنسین در تعمیر لوازم خانگی مورد نظر شما خدمتتان اعزام می شود.

کلمات کلیدی سئو سایت : تعمیر یخچال,تعمیر یخچال ساید,تعمیر یخچال ساید بای ساید,تعمیر یخچال در محل,تعمیر یخچال در تهران,تعمیر یخچال فریزر در تهران,تعمیر یخچال صنعتی,تعمیر یخچال سامسونگ,تعمیر یخچال ال جی,تعمیر یخچال بوش,تعمیر ساید,تعمیرات یخچال