آموزش نگهداری یخچال فریزر

آموزش نگهداری یخچال فریزر

مراقبت از یخچال به خاطر  نقش زیاد آن در زندگی به دلیل نگهداری مواد غذایی  اهمیت زیادی داراست، پس بهتر است اصول نگهداری  از یخچال و فریزر را رابگیریم  تا بتوانیم عمر این دستگاه گران قیمت و ضروری  را افزایش دهیم.

 

نکات ابتدایی و کلیدی  مختصر برای مراقبت از یخچال و فریزر

  • یخچال فریزر خود را از15الی 20سانتی متر دیوار فاصله دهید چرا که  بااینکار هوا در پشت فریزر جریان داشته و دستگاه عملکرد بهتری خواهد داشت.
  • از قرار دادن وسایل تزیینی مانند گلدان و مجسمه بر روی فریزر و یخچال های ساید جدا خودداری کنید.
  • برفک فریزر را هر 3 الی 6ماه یکبار تمیز نمایید.
  • یخچال باید تراز باشد که صدا کاهش یافته و به موتور دستگاه فشار وارد نشود تا آسیب نبیند.
  • دمای فریزر را متناسب با دمای هوا تنظیم نمایید.
  • برای جلوگیری از آسیب یخچال فریزر بهتر است دستگاه را در کنار پنجره یا محل های تابش نورخورشید قرار ندهید تا در معرض گرما نباشد.
  • یخچال فریزر در مکانی دور از وسایل گرمایشی و گرمازا(شوفاژ، بخاریو …) قرار گیرد.
آموزش نگهداری یخچال فریزر
آموزش نگهداری یخچال فریزر

چگونه از یخچال و فریزر خود بهتر  مراقبت کنیم؟

تمیز کردن و تعویض واشر:

واشر یک قطعه  پلاستیکی جنس نرم است که بیرون درب یخچال و فریزر است که کار اساسی آن جلوگیری از وارد شدنن هوای گرم بیرون به داخل یخچال و خارج شدن هوای سرد داخل یخچال به محیط بیرون است . واشر را هر چند وقت یکبار با ی پاک کننده بهداشتی خصوص یخچال (که شیمیایی نبوده تا مصمومیت برای غذاهای درون یخچال بوجود نیاورد) تمیز کنید.

بعد از مدت زمان طولانی ای جنس  واشرها خشک و سفت شده و دیگر درب یخچال را بسسته نگه نمی دارند  ودیگر دستگاه  عملکرد خوبی نخواهد داشت ؛ چرا که باعث ورود هوای گرم به داخل یخچال شده و باعث کارکرد بیشتر و بیهوده ی موتور و همچنین داغ شدن موتور یخچال فریزر می شود و از عمر موتور کاسته می شود. همچنین باعث مصرف بیشتر انرژی شده که همم باعث اصراف و هم شما مجبور خواهید بود مبلغ بیشتری برای انرژی پرداخت کنید!!!! خوشبختانه ، واشر قیمت  ارزانی دارد است تعویض آن بسیار راحت است.

تمیز کردن کویل های کندانسور (دوبار درسال)

کویل های کندانسور وظیفه ی حذف گرما از یخچال و فریزر را دارند . آنها بزرگ می باشند ، مانند کویل های رادیاتور در پشت و یا در زیر واحد. وقتی که  که گرد و غبار به کویل چسبیده باشد ،حذف گرما برای  یخچال فریزر  دشوار تر می شود؛ و باز هم منجر به افزایش مصرف انرژی می شود.

برای اینکار از قلمو های درشت یا پارچه ی نرم استفاده کنید. از این کار غافل نشوید  چرا که پشت گوش انداختن این عمل ساده ممکن است هزینه سنگینی روی دوشتان بگذارد و در نهایت برایتان گران تمام شود!!!

 یخ زدایی:

وقتی که یخ های درون یخچال فریزر از ضخامت یک و نیم اینچ بیشتر شد وقت آن است که  مواد غذایی درون یخچال را خارج کرده ؛سپس  دستگاه را خاموش کرده و منتظر بمانید تا یخ ها کاملا ذوب شوند .  داخل یخچال را شسته و تمیز کنید، سپس دستگاه را روشن کرده و منتظر بمانید که دمای داخلی یخچال به حد مطلوبی برسد!

و تمام!!!!می توانید مواد غدایی را درون یخچال بگذارید.(اگر یخچال شما مجهز به سیستم یخ زدایی خودکار باشد شما به این مرحله نیازی ندارید.)

 

آموزش نگهداری یخچال فریزر
آموزش نگهداری یخچال فریزر

داخل یخچال را تمیز کنید:

داخل یخچال هر هفته با  استفاده از دستمال پارچه ای با آبگرم تمیز کنید همچنین می توانید برای حذف چربی ها و از پاک کننده ها استفاده کنید. از ظروف درب دار برای نگهداری مواذ غذایی استفاده کنید که یخچال بوی  نامطبوع نگیرد.

 

دستگاه یخ ساز یا تصفیه آب را تعویض کنید:

فیلتر آب یخچال را حداقل هر شش ماه یک بار عوض نمایید.  به همین راحتی فقط با انجام این چند دستور ساده عمر یخپال فریزر خود را تا افزایش دهید.

 

کلمات کلیدی سئو سایت : آموزش نگهداری یخچال فریزر,جلوگیری از خرابی یخچال,نگهداری یخچال,آموزش تعمیر یخچال فریزر,آموزش تعمیر یخچال ساید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *