علت یخ زدن داخل یخچال بدون برفک

علت-یخ-زدن-داخل-یخچال-بدون-برفک

ممکن است برای یخچال شما هم پیش آید، هنگامی که به سراغ یخچال خود می‌روید و متوجه می‌شوید که تمامی مواد غذایی داخل یخچال از نوشیدنی ها گرفته تا میوه ها و سبیزجات، همگی یخ زده اند که موجب خراب شدن و هدر رفتن مواد غذایی می شود.مسلماً این یخ زدگی عمل طبیعی در یخچال نمی باشد و نشانه بروز مشکل است. در ادامه قرار است در این مقاله الو تعمیرکار به علت یخ زدگی بدون برفک و رفع آن بپردازیم:

از بین بردن برفک های داخل یخچال

برای از بین بردن برفک های داخل یخچال، شما می توانید یخچال را از برق در آورید و اجازه دهید که برفک ها آب شوند.

علت-یخ-زدن-داخل-یخچال-بدون-برفک
علت-یخ-زدن-داخل-یخچال-بدون-برفک

7علت یخ زدگی بدون برفک یخچال

مسدود شدن دریچه های هوا

خراب شدن لاستیک دور درب

کویل ها کثیف شده باشند

مشکل از ترموستات

وجود مشکل در دمپر

تنظیمات یخ‌ساز نادرست باشد

مشکل در ترموستیک

مسدود شدن دریچه های هوا

کاری که دریچه های هوا انجام می دهند، گردش هوای سرد در تمام فضای یخچال و ثابت نگه داشتن دما در یخچال می باشد. قرار گرفتن مواد غذایی روبه روی محفظه یخچال و فریزر باعث یخ زدگی بیشتر مواد غذایی می‌شود. مسدود شدن دریچه هوا باعث ایجاد مشکل در ثبات دمای یخچال می شود.سعی کنید مواد غذایی به طور منظم و پراکنده در یخچال بگذارید که موجب مسدود شدن دریچه هوا و در نتیجه یخ زدگی مواد غذایی نشود.

خراب شدن لاستیک دور درب

لاستیک دور درب مانع معاوضه هوای گرم بیرون با داخل یخچال می شود و آسیب دیدگی لاستیک دور درب موجب ورود هوای گرم فضا به داخل یخچال می شود که در این حالت یخچال سرمای بیشتری را تولید می کند که در نتیجه موجب یخ زدگی مواد غذایی می شود. برای متوجه شدن این که لاستیک دور درب شما دچار آسیب  شده است، می توانید با قرار دادن تکه کاغذ در لاستیک درب متوجه این موضوع شوید. ثابت نماندن و افتادن کاغذ به معنی سالم نبودن لاستیک دور درب یخچال می باشد و بهتر است آن را تعویض کنید.

کویل ها کثیف شده باشند

کار کویل های کندانسور، انجام دادن معاوضه حرارتی می باشد. کثیف شدن کویل ها و جمع شدن گرد وغبار در آن ها، باعث می شود یخچال تلاش بیشتری برای تولید سرمای بیشتر انجام دهد که در نتیجه موجب یخ زدگی یخچال می شود و شما می‌توانید با تمیز کردن کویل ها به صورت مکرر و منظم از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

مشکل از ترموستات

کاری که ترموستات انجام می دهد این است که هنگامی که یخچال به دمای متناسب می رسد، به طور نرمال و عادی از کار میوفتد و برای یخچال ضروری می باشد که موجب یخ زدگی مواد غذایی داخل یخچال نشود. وجود مشکل در یخچال، باعث کار کردن مداوم ترموستات و در نتیجه یخ زدگی داخل یخچال می شود که شما بهتر است آن را تعویض کنید و در صورت نیاز با تعمیر کار متخصص تماس بگیرید.

علت یخ زدن داخل یخچال بدون برفک
علت یخ زدن داخل یخچال بدون برفک

وجود مشکل در دمپر

کاری که دمپر انجام می دهد، هوای سرد ورودی فریزر به یخچال را تنظیم و مدیریت می کند که این عمل در یخچال ضروری است که در نتیجه باعث تولید سرما در یخچال و یخ زدگی نشود. در صورت اطمینان از وجود مشکل در این قطعه بهتر است برای تعویض و تعمیر آن با تعمیرکار ماهر و متخصص تماس حاصل فرمایید.

تنظیمات یخساز نادرست باشد

طبیعتاً یک یخ‌ساز سالم موجب یخ زدگی فضای داخلی یخچال نمی شود. اما ممکن است یخسازی که در حال کار بوده اما از منبع آب جدا باشد، موجب منجمد شدن و تولید سرمای بیشتر درون یخچال شود زیرا تلاش بیشتری برای تولید یخ می کند که نمی تواند یخ تولید کند. در صورت نداشتن نیاز به یخ ساز می توانید آن را خاموش کنید و مانع یخ زدگی یخچال شوید که در بسیاری از یخچال ها با چرخاندن کلید روشن/ خاموش می توانید آن را خاموش کنید در غیر این صورت اگر یخچال دارای صفحه لمسی بود، باید در تنظیمات آن تغییراتی ایجاد کنید.

مشکل در ترموستیک

کاری که ترموستیک انجام می دهد این است هنگامی که یخچال به دمای خاصی می رسد، به صورت خودکار برق را قطع می کند اما وجود مشکل در این قطعه باعث قطع نکردن خودکار برق می شود که در نتیجه سرمای داخل یخچال کاهش می یابد و یخچال سعی بیشتری برای تولید سرما می کند و موجب یخ زدگی بدون برفک نیز می شود.شما می توانید برای تعمیر و تعویض آن با تعمیرکار ماهر تماس بگیرید.

علت-یخ-زدن-داخل-یخچال-بدون-برفک
علت-یخ-زدن-داخل-یخچال-بدون-برفک

در صورت نیاز و قادر نبودن به رفع مشکل، شما می توانید برای تعویض و تعمیر قطعات یخچال با تعمیرکاران متخصص که در کمترین زمان و به شکل صحیح مشکل را تشخیص و به راحتی  برطرف می کنند، تماس حاصل فرمایید. این تمام راهنمایی ما به شما عزیزان بود امیدواریم خواندن این مطلب کمک ها و راهنمایی های  لازم را به شما کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *