تعمیر نمای ساختمان با سرامیک پرسلان : فوری و ارزان

نمای خشک

یکی از بخش های مهم در ساختمان سازی، بازسازی نما است. امروزه نمای ساختمان ها را با استفاده از مواد و مصالح مختلف طراحی می کنند. استفاده از نماهای مختلف شیشه ای، فلزی و سنگی با توجه به سلیقه کاربر برای ساختمان های مختلف کاربرد دارد. یکی از نماهای پرکاربرد و پرطرفدار که امروزه برای ساختمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و به خصوص برای بازسازی کاربرد دارد ؛ نمای سرامیک پرسلانی است. استفاده از این سرامیک ها، یک نمای منحصر به فرد و زیبا به ساختمان شما خواهد بخشید.

تعمیر نمای ساختمان با سرامیک پرسلان یک راه حل فوری و ارزان برای بهبود ظاهر و عمر مفید ساختمان است. سرامیک پرسلان به عنوان یکی از مواد ساختمانی محبوب برای نمای ساختمان استفاده می شود به دلیل زیبایی، مقاومت در برابر شرایط جوی و مقاومت در برابر آتش. با تعمیر نمای ساختمان با سرامیک پرسلان، می توانید به ساختمان خود یک تازگی و زیبایی جدید ببخشید.

از جمله مزایای تعمیر نمای ساختمان با سرامیک پرسلان می توان به سرعت انجام کار و هزینه های کمتر نسبت به روش های دیگر اشاره کرد. از جمله روش های دیگر می توان به استعلام قیمت ورق فلزی طرح دار و یا پانچ متال برای بازسازی و تعمیر نمای ساختمان پرداخت.

با استفاده از متخصصان ماهر و تجهیزات حرفه ای، تعمیر نمای ساختمان با سرامیک پرسلان می تواند در کمترین زمان ممکن انجام شود و هزینه های نگهداری و تعمیرات را کاهش دهد.

تعمیر نمای ساختمان با سرامیک پرسلان می تواند به ارتقای ارزش و زیبایی ساختمان شما کمک کند. با انتخاب متخصصان ماهر و استفاده از مواد با کیفیت، می توانید از طراحی جدید و زیبایی نمای ساختمان خود لذت ببرید و ارزش سرمایه گذاری خود را افزایش دهید.

در ادامه در خصوص نمای سرامیک خشک، نمای خشک و نحوه اجرای سرامیک خشک مطالبی کوتاه و مختصر بیان خواهیم کرد. که در انواع بازسازی ساختمان های با کاربری های نختلف از جمله نمای کارخانه مدرن نیز کاربرد دارد.

نصب نمای سرامیک خشک
نصب نمای سرامیک خشک

نمای سرامیک خشک چیست؟

نمای سرامیک خشک یکی از نماهای مورد پسند است که امروزه بسیار اجرا می شود. این نما به دلیل تنوع و مقاومت بالا و نیز به دلیل سهولت در نصب و اجرای آن بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. اجرای سرامیک خشک به دلیل سهولت در اجرا مدت ها است که نصب نمای سرامیک ملاتی را منسوخ کرده است. در اجرای سرامیک خشک هیچ گونه ملاتی مورد استفاده قرار نمی گیرد.

 نمای سرامیک خشک امکان کنترل دقیق اندازه ها را در اختیار کاربر قرار می دهد. این ویژگی بزرگترین مزیت استفاده از نمای خشک است. یکی دیگر از ویژگی های خوب اجرای سرامیک خشک برای نما، سرعت بالا در اجرای آن ها است. در صورتی که فرایند نصب نمای خشک با مشکل تخصصی از سوی نصاب روبرو نشود، در مدت زمان کوتاهی میتوان آن را اجرا کرد. به طور کلی از جمله مهمترین مزیت استفاده از سرامیک نمای خشک می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • کنترل دقیق اندازه ها و ابعاد
  • سرعت بالا در نصب و اجرا
  • سبک و کم وزن
نمای سرامیک خشک
نمای سرامیک خشک

نمای سرامیک خشک را چگونه می توان نصب کرد؟

برای نصب نمای سرامیک خشک دو روش کلی وجود دارد. این دو روش عبارتند از روش غیر نمایان و روش نمایان. در ادامه به توضیح هر یک از روش های نصب نمای خشک خواهیم پرداخت. در روش نصب نما به صورت نمایان (visible) قطعه های نگهدارنده سرامیک در نمای ساختمان قابل مشاهده و قابل رویت هستند. به طور کلی باید گفت سیستم نگهدارنده سرامیک نمایان است، به همین دلیل روش نصب آن را روش نمایان می گویند. مزیت این روش سرعت بالای نصب آن است. در حالی که به نظر برخی افراد، بزرگترین عیب این روش قابل مشاهده بودن کلیپس های نگهدارنده سرامیک ها است. البته برای جلوگیری از قابل رویت بودن کلیپس ها، می توان آن ها را به وسیله رنگ های پلی استر پوشش داده و سپس مورد استفاده قرار داد.

نصب نمایان
نصب نمایان

روش دیگری که برای اجرای نمای سرامیک خشک می توان از آن استفاده کرد، روش غیر نمایان است. در روش غیر نمایان (invisible) همانطور که از نام آن پیدا است، قطعه های متصل کننده سرامیک ها به هیچ وجه قابل رویت نیستند. تایل های سرامیک ها در این روش نصب، تا حد زیادی پنهان خواهند شد. در نهایت نمای پشت سرامیک ها کاملا یک دست و همگن است. در اجرای نمای سرامیک خشک به روش غیر نمایان از سیستم کیل (keil) استفاده می کنند. اتصالات مربوط به این سیستم دارای یک سری قطعات مکانیکی فلزی با پوشش ضد زنگ اپوکسی و زینک کرومات اپوکسی هستند که فرایند نصب سرامیک ها را بدون چسب محقق خواهند کرد. این روش نصب برای بام، دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان و نمای خارجی ساختمان کاربرد دارد. در این روش، بعد از نصب رگلاژ، سرامیک ها را به کمک کلیپس ها روی ریل ها نصب کرده و مورد استفاده قرار می دهند. مهمترین مزیت این روش بالا بودن سرعت نصب و اجرا و نیز یکدست بودن فضای پشت سرامیک ها است.

نصب غیر نمایان
نصب غیر نمایان

اجرای سرامیک خشک

همانطور که ذکر کردیم یکی از جدیدترین نماها برای ساختمان، نمای سرامیک خشک است. اجرای نمای خشک به هر روشی که باشد، چه نمایان و چه غیر نمایان می بایست توسط نصاب متخصص و ماهر انجام شود. در صورت عدم استفاده از نصاب ماهر مشکلاتی از قبیل، عدم زیبایی و همگن بودن سرامیک ها، جدا شدن سرامیک ها از نما، عدم عایق بودن نما و غیره ظاهر خواهد شد. از جمله نکات مهم برای نصب سرامیک خشک می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • چارچوب اجرای نمای سرامیک باید مقاومت بالایی داشته باشد.
  • مقاومت بالا در برابر سرما، یخبندان و مواد آلاینده
  • مقاومت بالای مصالح زیرسازی نما
  • پنل های سرامیک کاملا سالم و تمیز
نمای خشک
نمای خشک

یکی از بهترین شرکت ها در بازسازی نما با نمای ساختمان با سرامیک پرسلان شرکت نمای آراد می باشد که از تجربه و تخصص کافی در این زمینه بهره مند است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *