تفاوت کارتریج اصل و طرح در چیست؟

تفاوت کارتریج اصل و طرح در چیست؟

تفاوت کارتریج اصل و طرح در چیست؟

تفاوت کارتریج اصل و طرح در چیست؟ برای شماهایی که از دستگاه پرینتر لیزری و البته بیشتر جوهر افشانی استفاده می کنید و باید به صورت دوره ای کارتریج خریداری کنید، بسیار مهم است که کارتریجی که خریداری می کنید اصل و باکیفیت باشد، بالاخره در بازار کارتریج های مختلفی را برای فروش می گذارند و تشخیص این که اصل هستند و یا طرح تقریبا کار سختی است و نمی توان متوجه آن شد، به همین دلیل در این مقاله آوا فرهنگ آریا قرار است به بررسی تفاوت های اصل و طرح بپردازیم:

کارتریج جوهر افشان

این کارتریج ها به نسبت کارتریج های لیزری طول عمر کمتری دارند و باید از آن ها استفاده کنید و پرینت بگیرید تا خشک نشوند، علت طول عمر کم آن ها این است که بعد مدتی چاپ صفحات مختلف به مرور جوهر آن تمام می شود.

کارتریج لیزری

همان طور که معلوم است در پرینترهای لیزری استفاده می شود و نباید در محیط مرطوب قرار بدهید، زیرا از آن جایی که جنس تونر از پودر می باشد در رطوبت گوله و به مرور سنگ خواهد شد، به همین دلیل به کارتریج و پرینتر آسیب وارد می شود، این کارتریج بعد از تمام شدن باید شارژ و یا عوض شود و برای داشتن یک کیفیت خوب در چاپ صفحات باید آن را عوض کنید در غیر این صورت همان شارژ کردن کارتریج کار را راه می اندازد.

تفاوت کارتریج اصل و طرح
تفاوت کارتریج اصل و طرح

تفاوت کارتریج اصل و طرح

بسته بندی

مسلما اولین نحوه تشخیص اصل یا طرح بودن هر محصولی، بسته بندی آن است که توجه ما را جلب می کند، یک کارتریج اصل بسته بندی خوبی دارد و دارای هولوگرام و لوگو معتبر آن شرکت است.

فروشندگان

اگر می خواهید یک کارتریج اصل و یا طرح باکیفیت تهیه کنید توصیه می شود که از فروشگاه های معتبر کارتریج خریداری کنید چرا که نه تنها کارتریج باکیفیتی را ارائه می دهند بلکه گارانتی هم دارند.

کیفیت

متاسفانه تشخیص کیفیت صفحات چاپ شده توسط کارتیج تقلبی با کارتیج اصل و باکیفیت را نمی توان تشخیص داد و فقط بعد از استفاده از کارتریج و چاپ صفحات این تفاوت قابل تشخیص است.

قیمت

قبل از خرید هر محصولی به خصوص کارتریج بهتر است از قیمت ها مطلع و آگاه شوید و از فروشندگان مختلف پرس و جو کنید، برابر بودن قیمت ها و بسته بندی ها به این معنی است که فرقی با هم ندارند، اما دقت کنید اگر بسته بندی محصول کیفیت مناسبی ندارد و روی کارتریج هولوگرام نیست یعنی یک محصول تقلبی است، البته ناگفته هم نماند که اگر کارتریج قیمت پایین تری دارد باز هم می تواند تقلبی باشد.

تفاوت کارتریج اصل و طرح
تفاوت کارتریج اصل و طرح

مدت زمان تمام شدن کارتریج

کارتریج‌های طرح و تقلبی از ظرفیت چاپ پایین تری به نسبت کارتریج‌های اصل برخوردارند و اگر قبل از خرید کارتریج جدید در گذشته از کارتریج اصل استفاده می کردید می توانید متوجه این قضیه بشوید که کارتریجی که خریداری کرده اید زود تمام می شود و یا مدت زمان نرمالی برای استفاده دارد.

شناسایی کارتریج های اصل در برندهای مختلف

حالا سوال مهم تر این است که چگونه اصل یا طرح بودن کارتریج ها در برندهای مختلف را متوجه شویم؟

برادر(Brother)

معمولا محصولات برند برادر دارای هولوگرام اصالت کالا هستند و برای اصل یا تقلبی بودن آن باید به هولوگرام آن دقت کنید، اگر زاویه دید خود را تغییر بدهید می توانید یک تا چهار نقطه بالای کلمه brother را ببینید و دوباره با چرخاندن دوباره آن شاهد کمرنگ شدن کلمه  brotherخواهید بود.

سامسونگ (SAMSUNG)

لیبلی که روی کارتریج سامسونگ وجود دارد به رنگ سفید است و لوگو روی خود کارتریج است، اگر زاویه را تا 60 درجه تغییر دهید شاهد یک لایه آبی براق یا کبود سامسونگ به رنگ طلایی خواهید بود در غیر این صورت و نداشتن این نشانه ها کارتریج تقلبی می باشد.

اپسون (EPSON)

اگر می خواهید اصل بودن اپسون را متوجه شوید باید نرم افزار uniqolabel روی گوشی هوشمند خود نصب کنید و با استفاده از این برنامه هولوگرام روی کارتریج را اسکن کنید و از اصل یا تقلبی بودن آن مطلع شوید.

پاناسونیک (Panasonic)

جهت تشخیص اصل یا تقلبی بودن کارتریج پاناسونیک باید به هولوگرام آن دقت کنید که هولوگرام کارتریج پاناسونیک اصل به سه شکل قابل نمایش است، کلمه Panasonic در چند خط به رنگ‌های سبز، زرد و نارنجی نوشته شود، اگر زاویه دید را تغییر دهید می توانید ببینید که خطوط مورب سفید روی آن‌ها افتاده است و دوباره اگر زاویه دید را تغییر بدهید کلمه Panasonic را داخل یک مستطیل به رنگ سبز می توانید ببینید.

اچ پی (HP)

با اسکن کد QR یا اسکن هولوگرام روی کارتریج می توانید متوجه شوید که کارتریج HP اصل است.

تفاوت کارتریج اصل و طرح در چیست؟
تفاوت کارتریج اصل و طرح در چیست؟

کانن (Canon)

لوگوی کلمه کانن به شکل برجسته روی کارتریج هک شده است، همچنین اصل یا تقلبی بودن کاتریج از طریق هولوگرام آن هم قابل تشخیص است، در واقع با قرار دادن هولوگرام کارتریج اصل زیر نور آفتاب که به رنگ طلایی تبدیل می شود و وقتی زاویه را تغییر می دهید به رنگ سبز تیره تبدیل می شود می توان اصل بودن کارتریج کنون را تشخیص داد.

چرا کارتریج های اصل نسبت به طرح گران تر هستند؟

قطعا هر محصول باکیفیتی نسبت به محصولات تقلبی گران تر است چرا که از مواد اولیه مرغوب و باکیفیت برای ساخت استفاده می کنند، دیگر موضوع مهم تر این است که شرکت های ساخت پرینتر و کارتریج برای انجام تحقیقات، طراحی و تولید هر محصولی باید هزینه زیادی را پرداخت کنند، از سوی دیگر آن ها با فروختن پرینترها آن قدرها هم سود نمی کنند به همین دلیل برای کسب درآمد و سود می توانند کارتریج های اورجینال و باکیفیت بفروشند، اگر شرکتی برای ساخت کارتریج ها هزینه ای نمی کند، به سراغ ساخت کارتریج های طرح و تقلبی می رود و سعی می کند با قیمت های پایین تر میزان فروش کارتریج های خود را بیشتر و اعتماد مردم را جلب کند بنابراین در خرید کارتریج بسیار دقت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *